Zaproszenie na Biwak Harcerski

Wszystkich chętnych zapraszamy na kilkudniowy harcerski biwak do Suminy. Noclegi pod namiotami, warty, zdobywanie flagi, podchody oraz wspólne ogniska to tylko niektóre z czekających na Was trakcji.
Wakacje za pasem. Już nie długo rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich uczniów, czas błogiego lenistwa i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jeżeli Wasze dzieci nie mają pomysłu jak zaplanować czas wolny, to zapraszamy do skorzystania z oferty Stowarzyszenia Sumina na Rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska oraz 27 Drużyny Harcerskiej Pogodne Serca. „Lato z harcerzami – Biwak w Suminie” to impreza, które odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 3 lipca. Adresowana jest do uczniów od 10 do 16 lat. W programie zostało przewidziane wiele atrakcji min: spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawy, podchody i pląsy harcerskie oraz ogniska, patrole i warty (także nocne), zdobywanie flagi, marsz na orientację, coś pożytecznego dla przyrody, codzienne posiłki wieczorem i rano, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, noclegi w prawdziwych harcerskich namiotach. Uczestnicy będą przebywali pod opieką instruktorów harcerstwa, wychowawców oraz wykwalifikowanego ratownika medycznego.  Spotykać się będziemy o godzinie 16.00. Koniec jest przewidywany na godz. 9 rano, dnia następnego. Transport na biwak  oraz powrót we własnym zakresie.
Zapisów można dokonywać w Suminie u P. Sołtys Marii Wawoczny, a także w Świetlicy Integracyjnej w Nowej Wsi oraz w filiach. Wpisowe wynosi 10 zł. Konieczne jest również wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika. Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji można uzyskać pod nr 600700161 lub pod adresem biuro@sumina.pl. Zachęcamy do uczestnictwa.

Opublikuj Post w social media:

Zobacz najnowsze aktualności

Partnerzy