Mikołaj znów odwiedził Suminę!

6 grudnia br. o godz. 14.00 do sali OSP Sumina jak co roku zawitał św. Mikołaj, który z powodu braku śniegu zamiast na saniach przyjechał bryczką. Ponad setka dzieci
doczekała się podarunków za swoją całoroczną grzeczność. Dzieci przywitała Pani Sołtys Maria Wawoczny – główny organizator imprezy. Sumińskie spotkania z Mikołajem mają już swoją jedenastoletnią tradycję.
Głównym sponsorem akcji jak zwykle było Stowarzyszenie SUMINA na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska, które przekazało na ten cel darowizny uzyskane podczas letniego pikniku familijnego. Wśród darczyńców znaleźli się także Stowarzyszenie RODZINA w Suminie na rzecz Dzieci i Młodzieży z Trudnych Rodzin, firma Classen-Pol SA ze Zwonowic oraz Firma Mieszko SA z Raciborza. Rodzice wpłacali jedynie symboliczne 5 zł  za paczkę.
W niepowtarzalny świąteczny nastrój swoją oprawą muzyczną wprowadzili wszystkich wychowankowie Ogniska Muzycznego z Rybnika.
Podczas imprezy uczestnicy mogli podziwiać wystawę prac plastycznych konkursu “MÓJ ANIOŁ” zorganizowanego przez Stowarzyszenie SUMINA.Liczne i wykonane przeróżną technika prace wzbudzały duże zainteresowanie oglądających.
Radość na twarzach dzieci była dla organizatorów jak co roku jedyną i najwspanialszą zapłatą mobilizującą do zaproszenia św. Mikołaja do Suminy w przyszłym roku.

Opublikuj Post w social media:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Zobacz najnowsze aktualności

Zbiórka dla Mateusza

W ubiegłą niedzielę (tj. 15 września) podczas finałowego meczu żużlowego na Stadionie Miejskim W Rybniku zorganizowana została zbiórka publiczna na pomoc w leczeniu, rehabilitacji i

Czytaj więcej »

Partnerzy

Scroll Up
Zmień wielkość
Wysoki kontrast