Potrzebna pomoc dla Mateusza!

Stowarzyszenie Sumina organizuje pomoc dla 13-letniego Mateusza z Rybnika, który w dniu 28 czerwca 2019r. w Rybniku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał licznych obrażeń ciała, przeszedł serię operacji. Niestety nie udało się uratować jego prawej nogi, którą w końcu amputowano tuż pod kolanem. To był bardzo trudny czas dla całej rodziny chłopca. Na tym problemy się jednak nie kończą.

Mateusza czeka długotrwałe leczenie i rehabilitacja, a w końcu zaopatrzenie ortopedyczne w protezę prawej nogi, która niestety będzie bardzo droga i z racji wieku pacjenta konieczna będzie jej wymiana oraz bieżące dostosowywanie lejów do wzrostu i rozwoju Mateusza. Rodziny nie stać na takie wydatki!

Rodzice dziecka proszą o pomoc wszystkich, którzy mogliby wesprzeć ten cel wpłacając darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia Sumina (BNP Paribas 40 2030 0045 1110 0000 0218 9160 koniecznie z dopiskiem POMOC DLA MATEUSZA) lub do puszek w organizowanej specjalnie zbiórce publicznej. 100 % zebranej kwoty trafia bezpośrednio na potrzeby powrotu do zdrowia i normalnego życia Mateusza.

Mateusz, jego rodzina oraz wszyscy zaangażowani jesteśmy dobrej myśli. Pomóżmy chłopcu wrócić do zdrowia, do szkoły, do rówieśników, do normalnego życia.

Ty też możesz przyłączyć się do zbiórki funduszy dla Mateusza.

Do akcji włączyli się już:

  • Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera,
  • Prezes KS PGG ROW Rybnik Pan Krzysztof Mrozek wraz z zawodnikami na czele z kapitanem zespołu Kacprem Woryną,
  • koledzy, koleżanki i grono pedagogiczne szkoły Mateusza
  • portal rybnik.com.pl

Opublikuj Post w social media:

Zobacz najnowsze aktualności

Partnerzy